Microchip Technology DSPIC33FJ128MC202-I/SP
Part No.:
DSPIC33FJ128MC202-I/SP
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Microcontrollers
Package:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ128MC202-I/SP.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SPDIP
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
dsPIC
Core Size:
16-Bit
Speed:
40 MIPs
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, QEI, WDT
Number of I/O:
21
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 6x10b/12b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ128MC202-I/SP on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ128MC202-I/SP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ128MC202-I/SP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 28-DIP (0.300", 7.62mm) 28-DIP (0.300", 7.62mm) 28-DIP (0.300", 7.62mm) 28-DIP (0.300", 7.62mm) 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Series dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor dsPIC dsPIC dsPIC dsPIC dsPIC
Core Size 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit
Speed 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs
Number of I/O 21 21 21 21 21
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - - -
RAM Size 8K x 8 8K x 8 8K x 8 8K x 8 8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V