Microchip Technology DSPIC33FJ128GP802-I/MM
Part No.:
DSPIC33FJ128GP802-I/MM
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ128GP802-I/MM.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28QFN
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
dsPIC™ 33F
Connectivity:
CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DCI, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
21
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 10x10b/12b; D/A 2x16b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ128GP802-I/MM on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ128GP802-I/MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ128GP802-I/MM?
Series dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Number of I/O 21 21 21 21 21
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - - -
RAM Size 16K x 8 16K x 8 16K x 8 16K x 8 16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V