Microchip Technology DSPIC33FJ128GP708T-I/PT
Part No.:
DSPIC33FJ128GP708T-I/PT
Package:
80-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ128GP708T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80TQFP
Package/Case:
80-TQFP
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Connectivity:
CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O:
69
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 24x10/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ128GP708T-I/PT on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ128GP708T-I/PT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ128GP708T-I/PT?
Image DSPIC33FJ128GP708T-I/PT
Part Number DSPIC33FJ128GP708T-I/PT
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case 80-TQFP
Series dsPIC™ 33F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Programmable Not Verified
Core Processor dsPIC
Core Size 16-Bit
Speed 40 MIPs
Connectivity CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals AC'97, Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O 69
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V
Data Converters A/D 24x10/12b
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)