DSF01S30SC,L3F.pdf
DSF01S30SC,L3F.pdf
| Image |  |
| Part Number | DSF01S30SC(TPL3) | DSF01S30SC,L3F |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | - | - |
| Package/Case | 0201 (0603 Metric) | 0201 (0603 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete | Obsolete |
| Technology | Schottky | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 500 mV @ 100 mA | 500 mV @ 100 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 30 V | 50 µA @ 30 V |
| Capacitance @ Vr, F | 9.3pF @ 0V, 1MHz | 9.3pF @ 0V, 1MHz |
| Grade | - | - |
| Qualification | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SC2 | SC2 |
| Operating Temperature - Junction | 125°C (Max) | 125°C (Max) |