Cosel USA, Inc. DHS50A24
Part No.:
DHS50A24
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS50A24.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 50W
Series:
DHS (50W)
Voltage - Input (Min):
60V
Voltage - Input (Max):
160V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
2.1A
Power (Watts):
50 W
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
86%
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS50A24.pdf
1. How to order DHS50A24 on Chuangxin Cloud?
3. Are the DHS50A24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DHS50A24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DHS50A24.
7.How to contact us to get technical supports, such as DHS50A24 pin diagram, DHS50A24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DHS50A24 DHS50A24-T
Part Number DHS50A24 DHS50A24-T
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series DHS (50W) DHS (50W)
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 60V 60V
Voltage - Input (Max) 160V 160V
Voltage - Output 1 24V 24V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 2.1A 2.1A
Power (Watts) 50 W 50 W
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating) -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 86% 86%