Cosel USA, Inc. DHS250B15
Part No.:
DHS250B15
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS250B15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 248W
Series:
DHS (250W)
Voltage - Input (Min):
200V
Voltage - Input (Max):
400V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
16.5A
Power (Watts):
248 W
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
88%
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS250B15.pdf
1. How to order DHS250B15 on Chuangxin Cloud?
3. Are the DHS250B15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DHS250B15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DHS250B15.
7.How to contact us to get technical supports, such as DHS250B15 pin diagram, DHS250B15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DHS250B15 DHS250B15-T
Part Number DHS250B15 DHS250B15-T
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series DHS (250W) DHS (250W)
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 200V 200V
Voltage - Input (Max) 400V 400V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 16.5A 16.5A
Power (Watts) 248 W 248 W
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating) -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 88% 88%