Renesas Electronics Corporation DF3068F25V
Part No.:
DF3068F25V
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Microcontrollers
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudDF3068F25V.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100QFP
Manufacturer:
Package/Case:
100-BFQFP
Series:
H8® H8/300H
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
H8/300H
Core Size:
16-Bit
Speed:
25MHz
Connectivity:
SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, PWM, WDT
Number of I/O:
70
Program Memory Size:
384KB (384K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDF3068F25V.pdf
1. How to order DF3068F25V on Chuangxin Cloud?
3. Are the DF3068F25V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DF3068F25V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DF3068F25V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DF3068F25V pin diagram, DF3068F25V datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DF3068F25V
Part Number DF3068F25V
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Package/Case 100-BFQFP
Series H8® H8/300H
Packaging Tray
Product Status Last Time Buy
Programmable Not Verified
Core Processor H8/300H
Core Size 16-Bit
Speed 25MHz
Connectivity SCI, SmartCard
Peripherals DMA, PWM, WDT
Number of I/O 70
Program Memory Size 384KB (384K x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V
Data Converters A/D 8x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (TA)