Renesas Electronics Corporation DF3026X25V
Part No.:
DF3026X25V
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Microcontrollers
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudDF3026X25V.pdf
Description:
MICROCONTROLLER, 16-BIT, FLASH,
Manufacturer:
Package/Case:
100-TQFP
Series:
H8® H8/300H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
H8/300H
Core Size:
16-Bit
Speed:
25MHz
Connectivity:
SCI, SmartCard
Peripherals:
PWM, WDT
Number of I/O:
70
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDF3026X25V.pdf
1. How to order DF3026X25V on Chuangxin Cloud?
3. Are the DF3026X25V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DF3026X25V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DF3026X25V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DF3026X25V pin diagram, DF3026X25V datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DF3026X25V
Part Number DF3026X25V
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Package/Case 100-TQFP
Series H8® H8/300H
Packaging Bulk
Product Status Active
Programmable Not Verified
Core Processor H8/300H
Core Size 16-Bit
Speed 25MHz
Connectivity SCI, SmartCard
Peripherals PWM, WDT
Number of I/O 70
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V
Data Converters A/D 8x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (TA)