Murata Electronics DE21XSA220KN2AT01F
Part No.:
DE21XSA220KN2AT01F
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDE21XSA220KN2AT01F.pdf
Description:
CAP CER
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
DE2
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Safety Series X1Y2
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Straight
Datasheet:
1. How to order DE21XSA220KN2AT01F on Chuangxin Cloud?
3. Are the DE21XSA220KN2AT01F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DE21XSA220KN2AT01F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DE21XSA220KN2AT01F
Part Number DE21XSA220KN2AT01F
Manufacturer Murata Electronics
Series DE2
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Features Safety Series X1Y2
Ratings X1, Y2
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)