Amphenol ICC (FCI) DDPO50S565MTLF
Part No.:
DDPO50S565MTLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDDPO50S565MTLF.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
DP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Style:
D-Sub
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
50
Number of Rows:
3
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:
5 (DD, D)
Contact Type:
Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Termination:
Solder
Primary Material:
Metal
Shell Material, Finish:
Copper Alloy, Tin Plated
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
Ingress Protection:
Material Flammability Rating:
UL94 V-0
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.409" (10.40mm)
Features:
Mounting Brackets
Datasheet:
1. How to order DDPO50S565MTLF on Chuangxin Cloud?
3. Are the DDPO50S565MTLF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DDPO50S565MTLF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DDPO50S565MTLF
Part Number DDPO50S565MTLF
Manufacturer Amphenol ICC (FCI)
Series DP
Packaging Tray
Product Status Active
Connector Style D-Sub
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Number of Positions 50
Number of Rows 3
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D)
Contact Type Signal
Flange Feature Housing/Shell (4-40)
Termination Solder
Primary Material Metal
Shell Material, Finish Copper Alloy, Tin Plated
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness -
Ingress Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Current Rating (Amps) 5A
Backset Spacing 0.409" (10.40mm)
Features Mounting Brackets
  • DDPO50S565MTLF
  • DDPO50S565MTLF PDF
  • DDPO50S565MTLF Datasheet
  • DDPO50S565MTLF Specifications
  • DDPO50S565MTLF Images
  • Buy DDPO50S565MTLF
  • DDPO50S565MTLF Price
  • DDPO50S565MTLF Distributor
  • DDPO50S565MTLF Supplier
  • DDPO50S565MTLF Wholesale
Inventory:5,967
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
Part Number
Quantity*
Price
Name*
Company*
Email*
Comments
In Stock:5,967
Qty. Unit Price Ext. Price
RFQ now Add RFQ List
A-DS 09 LL/Z
A-DS 09 LL/Z
Assmann WSW Components
A-DF 09 LL/Z
A-DF 09 LL/Z
Assmann WSW Components
DE09P064TXLF
DE09P064TXLF
A-DF 09 A/KG-T4S
A-DF 09 A/KG-T4S
G17S0910110EU
G17S0910110EU
Amphenol ICC (Commercial Products)
A-DF 09 A/KG-T2S
A-DF 09 A/KG-T2S