SanRex Corporation DBA200UA60
Part No.:
DBA200UA60
Manufacturer:
SanRex Corporation
Category:
Diode Arrays
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet:
Chuangxin CloudDBA200UA60.pdf
Description:
DIODE MODULE GP 600V 100A SOT227
Manufacturer:
SanRex Corporation
Series:
Package/Case:
SOT-227-4, miniBLOC
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Diode Configuration:
2 Independent
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
600 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.35 V @ 100 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
250 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 mA @ 600 V
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
SOT-227
Datasheet:
Chuangxin CloudDBA200UA60.pdf
1. How to order DBA200UA60 on Chuangxin Cloud?
3. Are the DBA200UA60 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DBA200UA60?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DBA200UA60.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DBA200UA60 pin diagram, DBA200UA60 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DBA200UA60
Part Number DBA200UA60
Manufacturer SanRex Corporation
Series -
Package/Case SOT-227-4, miniBLOC
Packaging Tube
Product Status Active
Diode Configuration 2 Independent
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.35 V @ 100 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 250 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 mA @ 600 V
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C