Diodes Incorporated D60V0L4B10LP-7
Part No.:
D60V0L4B10LP-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS Diodes
Package:
10-UFDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudD60V0L4B10LP-7.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 125VC U-DFN2510
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
10-UFDFN
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
10pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
U-DFN2510-10
Datasheet:
1. How to order D60V0L4B10LP-7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the D60V0L4B10LP-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D60V0L4B10LP-7?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image D60V0L4B10LP-7
Part Number D60V0L4B10LP-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Package/Case 10-UFDFN
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 4
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V
Voltage - Breakdown (Min) 65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2A (8/20µs)
Power - Peak Pulse -
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 10pF @ 1MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)