Diodes Incorporated D22V0S1U3LP20-7
Part No.:
D22V0S1U3LP20-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS Diodes
Package:
3-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudD22V0S1U3LP20-7.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.6VC 3DFN
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
3-UDFN Exposed Pad
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9A
Power - Peak Pulse:
4000W (4kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
U-DFN2020-3 (Type C)
Datasheet:
1. How to order D22V0S1U3LP20-7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the D22V0S1U3LP20-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D22V0S1U3LP20-7?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image D22V0S1U3LP20-7
Part Number D22V0S1U3LP20-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Package/Case 3-UDFN Exposed Pad
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9A
Power - Peak Pulse 4000W (4kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)