KYOCERA AVX CWR19DH226KBDZ
Part No.:
CWR19DH226KBDZ
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1510 (3825 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6V 1510
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
CWR19
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.065" (1.65mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
B (0.1%)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-55365/11
1. How to order CWR19DH226KBDZ on Chuangxin Cloud?
3. Are the CWR19DH226KBDZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR19DH226KBDZ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR19DH226KBDZ
Part Number CWR19DH226KBDZ
Manufacturer KYOCERA AVX
Series CWR19
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Lead Spacing -
Manufacturer Size Code D
Ratings -
Features High Reliability
Failure Rate B (0.1%)