Vishay Sprague CWR06FC105MM
Part No.:
CWR06FC105MM
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1005 (2512 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 20% 10V 1005
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
CWR06
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
12Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.065" (1.65mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
A
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
M (1%)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-55365/4
1. How to order CWR06FC105MM on Chuangxin Cloud?
3. Are the CWR06FC105MM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR06FC105MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CWR06FC105MM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR06FC105MM
Part Number CWR06FC105MM
Manufacturer Vishay Sprague
Series CWR06
Packaging Tray
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 12Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Lead Spacing -
Manufacturer Size Code A
Ratings -
Features High Reliability
Failure Rate M (1%)