Stackpole Electronics Inc CSS2728JT43L0
Part No.:
CSS2728JT43L0
Datasheet:
Chuangxin CloudCSS2728JT43L0.pdf
Description:
RES 0.043 OHM 5% 3W 2728
Resistance:
43 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 225°C
Size / Dimension:
0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Height - Seated (Max):
0.049" (1.24mm)
Datasheet:
1. How to order CSS2728JT43L0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSS2728JT43L0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSS2728JT43L0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CSS2728JT43L0.
Image CSS2728JT43L0
Part Number CSS2728JT43L0
Product Status Active
Resistance 43 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2728
Size / Dimension 0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Height - Seated (Max) 0.049" (1.24mm)