Stackpole Electronics Inc CSS2728FT12L0
Part No.:
CSS2728FT12L0
Datasheet:
Chuangxin CloudCSS2728FT12L0.pdf
Description:
RES 0.012 OHM 1% 3W 2827 WIDE
Resistance:
12 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 225°C
Size / Dimension:
0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Height - Seated (Max):
0.049" (1.24mm)
Datasheet:
1. How to order CSS2728FT12L0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSS2728FT12L0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSS2728FT12L0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CSS2728FT12L0.
Image CSS2728FT12L0
Part Number CSS2728FT12L0
Product Status Active
Resistance 12 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2728
Size / Dimension 0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Height - Seated (Max) 0.049" (1.24mm)