Stackpole Electronics Inc CSRT1210FTR360
Part No.:
CSRT1210FTR360
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCSRT1210FTR360.pdf
Description:
RES 0.36 OHM 1% 1W 1210
Series:
CSRT
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
360 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thin Film
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CSRT1210FTR360 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSRT1210FTR360 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSRT1210FTR360?
Image CSRT1210FTR360
Part Number CSRT1210FTR360
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series CSRT
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 360 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)