Stackpole Electronics Inc CSRF2512FTR200
Part No.:
CSRF2512FTR200
Datasheet:
Chuangxin CloudCSRF2512FTR200.pdf
Description:
RES 0.2 OHM 1% 2W 2512
Resistance:
200 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order CSRF2512FTR200 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSRF2512FTR200 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSRF2512FTR200?
Image CSRF2512FTR200
Part Number CSRF2512FTR200
Product Status Active
Resistance 200 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Foil
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)