Stackpole Electronics Inc CSRF2512FT56L0
Part No.:
CSRF2512FT56L0
Datasheet:
Chuangxin CloudCSRF2512FT56L0.pdf
Description:
RES 0.056 OHM 1% 2W 2512
Resistance:
56 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order CSRF2512FT56L0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSRF2512FT56L0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSRF2512FT56L0?
Image CSRF2512FT56L0
Part Number CSRF2512FT56L0
Product Status Active
Resistance 56 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Foil
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)