Stackpole Electronics Inc CSR1225FK6L00
Part No.:
CSR1225FK6L00
Datasheet:
Chuangxin CloudCSR1225FK6L00.pdf
Description:
RES 0.006 OHM 1% 3W 1225
Resistance:
6 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)
Datasheet:
1. How to order CSR1225FK6L00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSR1225FK6L00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSR1225FK6L00?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CSR1225FK6L00.
Image CSR1225FK6L00
Part Number CSR1225FK6L00
Product Status Active
Resistance 6 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3W
Composition Thick Film
Features Current Sense
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1225
Size / Dimension 0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)