Stackpole Electronics Inc CSR1225FK5L00
Part No.:
CSR1225FK5L00
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
Chuangxin CloudCSR1225FK5L00.pdf
Description:
RES 0.005 OHM 1% 3W 1225
Package/Case:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Resistance:
5 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1225
Size / Dimension:
0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)
Datasheet:
1. How to order CSR1225FK5L00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSR1225FK5L00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSR1225FK5L00?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CSR1225FK5L00.
Image CSR1225FK5L00
Part Number CSR1225FK5L00
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series CSR
Package/Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3W
Composition Thick Film
Features Current Sense
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1225
Size / Dimension 0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)