TE Connectivity Passive Product CRGP2010F15R
Part No.:
CRGP2010F15R
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRGP2010F15R.pdf
Description:
RES 15 OHM 1% 1.25W 2010
Manufacturer:
Series:
CRGP
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.25W
Composition:
Thick Film
Features:
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CRGP2010F15R on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRGP2010F15R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRGP2010F15R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRGP2010F15R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CRGP2010F15R
Part Number CRGP2010F15R
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CRGP
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 15 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.25W
Composition Thick Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)