TE Connectivity Passive Product CRGCQ2512F680K
Part No.:
CRGCQ2512F680K
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRGCQ2512F680K.pdf
Description:
RES 680K OHM 1% 1W 2512
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
680 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CRGCQ2512F680K on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRGCQ2512F680K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRGCQ2512F680K?
Image CRGCQ2512F680K
Part Number CRGCQ2512F680K
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CRGCQ
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 680 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)