TE Connectivity Passive Product CRGCQ2512F1K8
Part No.:
CRGCQ2512F1K8
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRGCQ2512F1K8.pdf
Description:
RES 1.8K OHM 1% 1W 2512
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
1.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CRGCQ2512F1K8 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRGCQ2512F1K8 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRGCQ2512F1K8?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRGCQ2512F1K8.
Image CRGCQ2512F1K8
Part Number CRGCQ2512F1K8
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CRGCQ
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)