TE Connectivity Passive Product CRGCQ2010F5K6
Part No.:
CRGCQ2010F5K6
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRGCQ2010F5K6.pdf
Description:
RES 5.6K OHM 1% 3/4W 2010
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
5.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CRGCQ2010F5K6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRGCQ2010F5K6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRGCQ2010F5K6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRGCQ2010F5K6.
Image CRGCQ2010F5K6
Part Number CRGCQ2010F5K6
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CRGCQ
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)