TE Connectivity Passive Product CRGCQ1206F68K
Part No.:
CRGCQ1206F68K
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRGCQ1206F68K.pdf
Description:
RES 68K OHM 1% 1/4W 1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
68 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CRGCQ1206F68K on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRGCQ1206F68K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRGCQ1206F68K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRGCQ1206F68K.
Image CRGCQ1206F68K
Part Number CRGCQ1206F68K
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CRGCQ
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 68 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)