TE Connectivity Passive Product CRGCQ1206F22R
Part No.:
CRGCQ1206F22R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRGCQ1206F22R.pdf
Description:
RES 22 OHM 1% 1/4W 1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CRGCQ1206F22R on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRGCQ1206F22R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRGCQ1206F22R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRGCQ1206F22R.
Image CRGCQ1206F22R
Part Number CRGCQ1206F22R
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CRGCQ
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 22 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)