TE Connectivity Passive Product CRGCQ0805F18R
Part No.:
CRGCQ0805F18R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRGCQ0805F18R.pdf
Description:
RES 18 OHM 1% 1/8W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
18 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order CRGCQ0805F18R on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRGCQ0805F18R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRGCQ0805F18R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRGCQ0805F18R.
Image CRGCQ0805F18R
Part Number CRGCQ0805F18R
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CRGCQ
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 18 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)