TE Connectivity Passive Product CRGCQ0603F68R
Part No.:
CRGCQ0603F68R
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRGCQ0603F68R.pdf
Description:
RES 68 OHM 1% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
68 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order CRGCQ0603F68R on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRGCQ0603F68R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRGCQ0603F68R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CRGCQ0603F68R.
Image CRGCQ0603F68R
Part Number CRGCQ0603F68R
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CRGCQ
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 68 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)