TE Connectivity Passive Product CRGCQ0603F680K
Part No.:
CRGCQ0603F680K
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRGCQ0603F680K.pdf
Description:
RES 680K OHM 1% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
680 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order CRGCQ0603F680K on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRGCQ0603F680K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRGCQ0603F680K?
Image CRGCQ0603F680K
Part Number CRGCQ0603F680K
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series CRGCQ
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 680 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)