Vishay Dale CRCW251282K0JNEG
Part No.:
CRCW251282K0JNEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251282K0JNEG.pdf
Description:
RES SMD 82K OHM 5% 1W 2512
Resistance:
82 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251282K0JNEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251282K0JNEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251282K0JNEG?
Image CRCW251282K0JNEG CRCW251282K0JNEGHP
Part Number CRCW251282K0JNEG CRCW251282K0JNEGHP
Product Status Active Active
Resistance 82 kOhms 82 kOhms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)