Vishay Dale CRCW2512806RFKEGHP
Part No.:
CRCW2512806RFKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512806RFKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 806 OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
806 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512806RFKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512806RFKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512806RFKEGHP?
Image CRCW2512806RFKEGHP
Part Number CRCW2512806RFKEGHP
Product Status Active
Resistance 806 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)