Vishay Dale CRCW25127K50FKEGHP
Part No.:
CRCW25127K50FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25127K50FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 7.5K OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
7.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25127K50FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25127K50FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25127K50FKEGHP?
Image CRCW25127K50FKEGHP
Part Number CRCW25127K50FKEGHP
Product Status Active
Resistance 7.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)