Vishay Dale CRCW251271K5FKEGHP
Part No.:
CRCW251271K5FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251271K5FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 71.5K OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
71.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251271K5FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251271K5FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251271K5FKEGHP?
Image CRCW251271K5FKEGHP
Part Number CRCW251271K5FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 71.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)