Vishay Dale CRCW25126K49FKEG
Part No.:
CRCW25126K49FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25126K49FKEG.pdf
Description:
RES SMD 6.49K OHM 1% 1W 2512
Resistance:
6.49 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25126K49FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25126K49FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25126K49FKEG?
Image CRCW25126K49FKEG CRCW25126K49FKEGHP
Part Number CRCW25126K49FKEG CRCW25126K49FKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 6.49 kOhms 6.49 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)