Vishay Dale CRCW25126K19FKEGHP
Part No.:
CRCW25126K19FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25126K19FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 6.19K OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
6.19 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25126K19FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25126K19FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25126K19FKEGHP?
Image CRCW25126K19FKEGHP
Part Number CRCW25126K19FKEGHP
Product Status Active
Resistance 6.19 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)