Vishay Dale CRCW25126K04FKEGHP
Part No.:
CRCW25126K04FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25126K04FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 6.04K OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
6.04 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25126K04FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25126K04FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25126K04FKEGHP?
Image CRCW25126K04FKEGHP
Part Number CRCW25126K04FKEGHP
Product Status Active
Resistance 6.04 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)