Vishay Dale CRCW2512681RFKEG
Part No.:
CRCW2512681RFKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512681RFKEG.pdf
Description:
RES SMD 681 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
681 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512681RFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512681RFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512681RFKEG?
Image CRCW2512681RFKEG CRCW2512681RFKEGHP
Part Number CRCW2512681RFKEG CRCW2512681RFKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 681 Ohms 681 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)