Vishay Dale CRCW2512680RJNEGHP
Part No.:
CRCW2512680RJNEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512680RJNEGHP.pdf
Description:
RES SMD 680 OHM 5% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512680RJNEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512680RJNEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512680RJNEGHP?
Image CRCW2512680RJNEGHP
Part Number CRCW2512680RJNEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 680 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)