Vishay Dale CRCW2512620RJNEG
Part No.:
CRCW2512620RJNEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512620RJNEG.pdf
Description:
RES SMD 620 OHM 5% 1W 2512
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512620RJNEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512620RJNEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512620RJNEG?
Image CRCW2512620RJNEG CRCW2512620RJNEGHP
Part Number CRCW2512620RJNEG CRCW2512620RJNEGHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 620 Ohms 620 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)