Vishay Dale CRCW251260R4FKEGHP
Part No.:
CRCW251260R4FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251260R4FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 60.4 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251260R4FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251260R4FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251260R4FKEGHP?
Image CRCW251260R4FKEGHP
Part Number CRCW251260R4FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 60.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)