Vishay Dale CRCW25125K62FKEGHP
Part No.:
CRCW25125K62FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25125K62FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 5.62K OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
5.62 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25125K62FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25125K62FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25125K62FKEGHP?
Image CRCW25125K62FKEGHP
Part Number CRCW25125K62FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5.62 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)