Vishay Dale CRCW25125K11FKEG
Part No.:
CRCW25125K11FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25125K11FKEG.pdf
Description:
RES SMD 5.11K OHM 1% 1W 2512
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
5.11 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25125K11FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25125K11FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25125K11FKEG?
Image CRCW25125K11FKEG CRCW25125K11FKEGHP
Part Number CRCW25125K11FKEG CRCW25125K11FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 5.11 kOhms 5.11 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)