Vishay Dale CRCW251256R2FKEGHP
Part No.:
CRCW251256R2FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251256R2FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 56.2 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
56.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251256R2FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251256R2FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251256R2FKEGHP?
Image CRCW251256R2FKEGHP
Part Number CRCW251256R2FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 56.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)