Vishay Dale CRCW2512562RFKEG
Part No.:
CRCW2512562RFKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512562RFKEG.pdf
Description:
RES SMD 562 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
562 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512562RFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512562RFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512562RFKEG?
Image CRCW2512562RFKEG CRCW2512562RFKEGHP
Part Number CRCW2512562RFKEG CRCW2512562RFKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 562 Ohms 562 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)