Vishay Dale CRCW251253R6FKEGHP
Part No.:
CRCW251253R6FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251253R6FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 53.6 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
53.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251253R6FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251253R6FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251253R6FKEGHP?
Image CRCW251253R6FKEGHP
Part Number CRCW251253R6FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 53.6 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)