Vishay Dale CRCW251252R3FKEGHP
Part No.:
CRCW251252R3FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251252R3FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 52.3 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
52.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251252R3FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251252R3FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251252R3FKEGHP?
Image CRCW251252R3FKEGHP
Part Number CRCW251252R3FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 52.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)