Vishay Dale CRCW251251K0JNEGHP
Part No.:
CRCW251251K0JNEGHP
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251251K0JNEGHP.pdf
Description:
RES SMD 51K OHM 5% 1.5W 2512
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
51 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CRCW251251K0JNEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251251K0JNEGHP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251251K0JNEGHP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CRCW251251K0JNEGHP
Part Number CRCW251251K0JNEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 51 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)