Vishay Dale CRCW25124K42FKEGHP
Part No.:
CRCW25124K42FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25124K42FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 4.42K OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
4.42 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25124K42FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25124K42FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25124K42FKEGHP?
Image CRCW25124K42FKEGHP
Part Number CRCW25124K42FKEGHP
Product Status Active
Resistance 4.42 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)